צריכת יין אדום

NETA WINERY

הסגולות הבריאותיות של צריכת יין אדום

מחקרים מראים כי צריכת יין אדום במידה יכולה להועיל לבריאות שלנו. המחקרים עוסקים בשתייה מתונה של יין אדום ובסגולות הבריאותיות שלו. אנו שמחים להציג בפניכם סקירה הבוחנת טענה זו.

קליפתם של הענבים האדומים, אשר מהם מייצרים יין אדום, עשירה בנוגדי חימצון. אותם נוגדי חמצון מתחלקים לשני סוגים, פרואנטוציאנידינים ורסברטרול, אשר יכולים לתרום בסיוע למניעת מחלות לב, סרטן ובמניעת סיכון להיווצרות קרישי דם. במחקרים שנערכו בחיות מעבדה, נמצא קשר בין רסברטרול לתוחלת חיים ארוכה יותר.

הסגולות הבריאותיות של צריכת יין אדום במידה הנכונה

כאשר צורכים יין אדום באופן קבוע אבל בצורה מתונה, ליין אדום יתרונות בריאותיים. המחקרים מראים כי שתיית כוס יין אדום באופן תדיר יכולה להפחית את הסיכון לפתח מחלת לב בכ-32%. כוס יין אדום שווה 150 מ”ל וחשוב לדעת כי שתייה רבה יותר עלולה לעשות בדיוק את הפעולה ההפוכה ולהגביר את הסיכון למחלות לב.

הסגולות הבריאותיות של צריכת יין אדום קשורות באופן בו הוא תומך ברמות כולסטרול HDL בדם (אשר נקרא גם “הכולסטרול הטוב”). היין מסייע במיתון נזקי החמצון תודות לנוגדי החמצון שבו ובכך הוא מפחית את הרמות של כולסטרול LDL (הנקרא גם “הכולסטרול הרע”).

לאורך השנים נעשו עשרות מחקרים במטרה לגלות את הסגולות של שתיית היין האדום. אחדים הראו כי שתיית יין אדום 3-4 פעמים בשבוע קשורה לסיכון הנמוך ביותר לפיתוח אירוע מוחי (תקציר המחקר בלחיצה כאן). כיוון שהיין מכיל כמות גדולה של נוגדי חמצון, שתייתו יכולה להפחית את הסיכון לפתח מחלות שונות, כולל דיכאון בקשישים ובאנשים בגיל העמידה.

לצד הסגולות, מהם החסרונות של שתיית היין האדום?

חשוב להסתכל על סגולות שתיית יין אדום אך גם לזכור כי יש לשתות במידה ובצורה חכמה. ההמלצות הן לשתות לא יותר מ-7 כוסות יין בשבוע. שתייה מרובה עלולה להיות מסוכנת ולגרום למחלות שונות כולל מחלות כבד ואחרות.

מחקרים רבים מצאו כי ישנן סגולות בריאותיות לשתיית יין אדום בקרב אנשים בריאים, כל עוד אין סיבה להימנע מכך. סיבות להימנעות משתיית אלכוהול יכולות להיות: נטילת תרופות, כולל: תרופות נגד אלרגיה, תרופות למניעת קרישי דם, תרופות נגד דיכאון ועוד. כמו כן יש לציין כי שתייה בהריון או בהנקה אינה מומלצת, בכל השלבים.

עוד חשוב לדעת הוא שנוגדי החמצון חשובים להשגת היתרונות הבריאותיים. חשיפה של היין לשמש והתחממות שלו עלולים להוביל להתחמצנות של היין ופגיעה בערכים הטובים שלו. לכן, חשוב לשמור יין במקום קריר וחשוך עד לפתיחה וגם אחריה, אם נשאר יין בבקבוק.

שתפו את המאמר ברשתות

מאמרים נוספים

יתרונותיו הבריאותיים של יין

יתרונותיו הבריאותיים של יין

יין הוא משקה מבוקש בכל העולם, בתרבויות מסוימות לצורך אירועים מיוחדים ובתרבויות אחרות כחלק מחיי היומיום. רמות הצריכה השונות של יין באיזורים שונים ברחבי הגלובוס

יין בפורים

יין בפורים

ההנאה משתיית יין ביהדות נחשבת למצווה והוא תופס מקום של כבוד בכל שולחן יהודי, לצורך קידוש והבדלה וכמובן בחגים. בפורים קיימת מצוות שתיית יין “עד

סוגים של יין

אילו סוגים של יין קיימים בשוק?

בחירת יין שילווה את הארוחה, לא חייבת להיות משימה מורכבת מדי, במיוחד לאור הקלילות שמאפיינת את רוב שותי היין של ימינו – שאמנם לוקחים מאוד