סוגים של יין

NETA WINERY

אילו סוגים של יין קיימים בשוק?

בחירת יין שילווה את הארוחה, לא חייבת להיות משימה מורכבת מדי, במיוחד לאור הקלילות שמאפיינת את רוב שותי היין של ימינו – שאמנם לוקחים מאוד ברצינות את נושא איכות המשקה עצמו, אך הופכים עם הזמן לפחות שמרנים בנוגע להתאמה המדויקת בין היין לתפריט. המגוון הרחב של היינות הקיימים בשוק בישראל, מאפשר לכל מי שמארח, או מתארח אצל אחרים, לרכוש יין איכותי שיהיה נפלא ויחמיא לכל אחת מן המנות בסעודה.

עולם היינות של היום הוא מגוון ומסתורי

 

מי שפחות מתמצא בסוגים של יין, כנראה יחלק את סוגי היינות ל”אדומים” ו”לבנים” בלבד, אך למעשה מדובר בקטגוריות נוקשות למדי – המסתירות עולם שלם, עשיר בטעמים ומלא רבדים. מצד אחד, יין, בדומה לאוכל טוב, עובד על חושים נוספים מלבד הטעם, הארומה חשובה מאוד ואף משפיעה על הטעם, ומומחים אמיתיים גם יבחנו לעומק את צבע היין. בקיאות בנוגע לסוגים של יין תאפשר לכם להפגין את הידע שלכם בשיחות הסלון עם החברים והמשפחה , אך בעיקר תסייע לבחירת יין איכותי וטעים במיוחד – וגם לשימור טעמיו הנהדרים של היין שקניתם, על ידי אחסון נכון שייטיב עמו.

סוגים של יין שנחשבים לנמכרים ביותר כיום בישראל

 

כדאי להכיר את ההבדל בין שני הצבעים העיקריים של היינות הפופולריים בארץ וגם את הגוון האהוב הנוסף, היין הוורוד והעדין, הרוזה:

יינות לבנים

 

יין לבן מוטב להגיש לאחר שהייה במקרר, לכן אם רכשתם נטע לבן זכרו שההגשה שלו לשולחן כשהוא צונן, תדגיש את טעמו המרענן ואת הקלילות המאפיינת אותו. זהו יין שמתאים לכל אירוע ונחשב למשקה שיתרום לאווירה משוחררת וכיפית. יינות לבנים אהובים במיוחד הם הריזלינג, השרדונה וסוביניון-בלאן.

יין רוזה

 

כמו אחיו הלבן, גם היין הרומנטי הזה נחשב לעדין, קל ופירותי ועל כן מוטב לאחסן אותו במקרר ולהגיש אותו בטמפרטורה נמוכה. יין רוזה, בשל צבעו המעניין, מתאים מאוד לארוחות רומנטיות בשניים אבל בו בעת הוא גם אהוד במיוחד על צעירים, שמחפשים יין לא-מחייב שפשוט כיף לשתות.

יינות אדומים

 

יין אדום בעל גוף וצבע עמוק כמו נטע אדום, עדיף לשתות דווקא בטמפרטורת החדר (שימו לב שטמפ׳ החדר מתייחסת ל-25 מעלות) ולא היישר מהמקרר. טמפרטורה שכזאת תחדד את כל התווים שנחבאים בו ותאפשר לחיך לחוש במגוון הטעמים העשירים שבתוכו. המוכרים והקלאסיים מבין היינות האדומים הם המרלו, המרסלאן, הפינו נואר והקברנה סוביניון.

אחסון יינות לבנים ואדומים – כך תעשו את זה נכון

 

יינות סגורים מוטב לאחסן בכוורת יין ייעודית, שמאפשרת את אחסון היין במצב מאוזן. כשמועד הארוחה מתקרב, מוטב להעביר את היינות הלבנים ואת הרוזה אל המקרר, כדי ליהנות מהרעננות המאפיינת את הזנים הללו. לאחר הפתיחה, בין אם היה זה בקבוק של יין אדום או לבן, מוטב לסיים את היין כבר באותו הערב אבל אם הדבר לא התרחש – כמובן שניתן לשמור את היין במקרר, לאחר השבת פקק השעם לבקבוק וליהנות ממנו לעוד מספר ימים.

שתפו את המאמר ברשתות

מאמרים נוספים

יתרונותיו הבריאותיים של יין

יתרונותיו הבריאותיים של יין

יין הוא משקה מבוקש בכל העולם, בתרבויות מסוימות לצורך אירועים מיוחדים ובתרבויות אחרות כחלק מחיי היומיום. רמות הצריכה השונות של יין באיזורים שונים ברחבי הגלובוס

יין בפורים

יין בפורים

ההנאה משתיית יין ביהדות נחשבת למצווה והוא תופס מקום של כבוד בכל שולחן יהודי, לצורך קידוש והבדלה וכמובן בחגים. בפורים קיימת מצוות שתיית יין “עד

סוגים של יין

אילו סוגים של יין קיימים בשוק?

בחירת יין שילווה את הארוחה, לא חייבת להיות משימה מורכבת מדי, במיוחד לאור הקלילות שמאפיינת את רוב שותי היין של ימינו – שאמנם לוקחים מאוד