מדריך היין למתחילים

NETA WINERY

מדריך היין למתחילים

תרבות היין בישראל הולכת ומתפתחת ואם אתם מרגישים שעוד לא עשיתם את הצעדים הראשונים שלכם, מדריך היין למתחילים נועד עבורכם. 

אין ספק כי תרבות היין בישראל הולכת ומתפתחת: עדויות לכך ניתן לראות בגידול במספר יקבי הבוטיק הפועלים בארץ, ובמגוון בקבוקי היין המוצעים על המדף בשלל מחירים. המידע הפזור ברשת עשוי להיות מבלבל עבור אלו שרוצים לשתות יין איכותי  ולא יודעים מאיפה להתחיל. ישנם כל כך הרבה “כללים” הנוגעים לבחירת הבקבוק הנכון ולדרך בה נכון לשתות יין כך  שכדאי שנצא לדרך.

לבחור את היין הנכון לכל ארוחה ואירוע

אפשר לכתוב רבות על בחירת בקבוק היין הנכון אך ישנם שני דברים חשובים שכדאי להתמקד בהם, בחירה של הבקבוק לפי הארוחה ולפי האירוע. לצד ארוחות קלילות כמו גבינות, סלטים וקינוחים, כדאי למזוג יין לבן או רוזה שטעמם קליל, מתקתק וצונן. לצד ארוחות חגיגיות, כבדות וכאלה שכוללות בשר אדום או תבשיל קדרה, כדאי למזוג יין אדום.

וותרו על השילוב של יין ומרק

יין מעשיר תבשילים רבים, ביניהם גם מרקים. אך לצד מרק חן. ככל הנראה תרצו לוותר על היין כיוון שהטמפרטורה הגבוהה עלולה לפגוע בטעמים שלו. במקרה שהמרק שהכנתם סמיך ומועשר בשמנת, תוכלו לבחור לשתות לצידו יין לבן מבעבע שירענן את החך. 

לרוב יין לבן משתלב במנות הראשונות

לרוב, מנות ראשונות הן קלילות, פשוטות ומורכבות מירקות, דגים קרים ובצקים. אם אתם מגישים או אוכלים מנה ראשונה שכזו, תוכלו ליהנות מיין לבן אשר יעצים את הטעם של המנה. אם אתם מעדיפים להתמקד ביינות אדומים, העדיפו את הקלילים ולא הכבדים והעמוקים, אלו בהם אחוז נמוך יותר של טאנינים.

בישולים עם יין מתאימים יוגשו לצד יין זהה

תבשילים חורפיים נוטים להיות מורכבים ובעלי רבדים רבים של טעמים. על כן, גם בזמן הבישול, נעדיף להעשיר את התבשיל עם יין מורכב, איכותי ועשיר. בחרו תמיד ביין איכותי, כזה שתשמחו לשתות במהלך הבישול, וגם לאחריו כמובן, בזמן הארוחה. וטיפ אחרון מאיתנו: ככל שהבשר כבד יותר כך היין צריך להיות כבד ועשיר. 

מדריך היין למתחילים – כך תשמרו על היין

לצד הגשת היין המתאים לכל ארוחה או אירוע, כדאי לדאוג שהבקבוק יישמר בתנאים האופטימליים. בין אם אתם מגישים יין אדום או לבן, את היין יש לשמור במקום קריר וחשוך. יין לבן או יין רוזה ישמרו במקרר ותוכלו להוציא אותם לצינון מעט לפני הפתיחה. 

את היין האדום מספיק לשמור במקום מוגן מהשמש ולפתוח רגע לפני המזיגה. אם לא סיימתם את הבקבוק כולו לאחר הפתיחה, ניתן לשמור אותו במשך שלושה ימים במקום קריר ומוצל. 

שתפו את המאמר ברשתות

מאמרים נוספים

יתרונותיו הבריאותיים של יין

יתרונותיו הבריאותיים של יין

יין הוא משקה מבוקש בכל העולם, בתרבויות מסוימות לצורך אירועים מיוחדים ובתרבויות אחרות כחלק מחיי היומיום. רמות הצריכה השונות של יין באיזורים שונים ברחבי הגלובוס

יין בפורים

יין בפורים

ההנאה משתיית יין ביהדות נחשבת למצווה והוא תופס מקום של כבוד בכל שולחן יהודי, לצורך קידוש והבדלה וכמובן בחגים. בפורים קיימת מצוות שתיית יין “עד

סוגים של יין

אילו סוגים של יין קיימים בשוק?

בחירת יין שילווה את הארוחה, לא חייבת להיות משימה מורכבת מדי, במיוחד לאור הקלילות שמאפיינת את רוב שותי היין של ימינו – שאמנם לוקחים מאוד