יין בחיק הטבע

NETA WINERY

יין בחיק הטבע – התאמה בין היין לאירוע

ישיבה במרפסת הצימר, פיקניק רומנטי על שמיכה בשמורה, או ישיבה ספונטנית על ספסל בשדרה, שתיית יין בחיק הטבע היא תמיד אפשרות מהנה. לצד היין אפשר לאכול פירות, סלט קליל או ארוחה כבדה. עבור החוויה המושלמת נדרשת גם התאמה של סוג היין לאירוע 

שתייה באוויר הפתוח יכולה להיות נפלאה אך רגע לפני שנבחן את השילובים המוצלחים ביותר כדאי לבחון האם ישנה מגבלה מסוימת במקום בו אתם מתכננים לבלות. כמו כן, תכנון נכון יכלול דאגה לכלים מתאימים וכמובן לכיבוד. 

לשתות יין בחיק הטבע 

ברגע שאתם מתכננים אירוע בחוץ, ארוחה טובה, מפגש חברים או בילוי רומנטי, אתם רוצים לוודא שבחרתם ביין הנכון.

יין לבן לפיקניק 

יין לבן משתלב נהדר עם מאכלים חלביים ופירות ומשתלב נפלא בפיקניק בו יוגשו סנדוויצ’ים לצד ריבות וממרחים. בין אם הפיקניק מתקיים בשעות הבוקר, הצהריים או לקראת הערב, יין לבן אהוב על רבים.  כיוון שיין לבן צריך להיות מוגש בטמפרטורה קרירה, יש להקפיד לשמור אותו מראש במקרר ולא להתמהמה עם פתיחתו (במיוחד אם הוא לא נשמר בצידנית). 

כיוון שיין לבן יכול להיות מוגש גם לצד דגים, הוא יכול להתאים לאירוע על האש בו הדגש הוא מן הים או כשאלו מוגשים כחלק מסלט. 

יין אדום לבילוי ממושך

הבחירה ביין אדום יכולה להיות מושלמת לאירועים שנמשכים זמן רב, אירועי ערב ואו כאלו בהם יוגשו מאכלים בשריים. זהו היין המושלם אם אתם מתכננים לעשות על האש, או אם אתם מתכננים לישון תחת כיפת השמיים ולהדליק מדורה וכן עם פלטת בשרים.

היין האדום יכול להיות מוגש באופן רגיל בטמפרטורת החדר ולכן הוא לא מחייב שמירה בצידנית אלא אם הוא עלול להיחשף לשמש עד שתפתחו אותו. בנסיעה בערב או יציאה מהבית או הצימר תוכלו פשוט להוציא את הבקבוק ולפתוח אותו ברגע שאתם מוכנים. 

יין רוזה לאווירה קלילה

הפופולריות של יינות רוזה בעליה מתמדת ולא במקרה. זהו יין קליל, מתקתק שמשתלב טוב לצד פירות, סלט וארוחות קטנות. הוא יכול להתאים לפיקניק בשעות הצהריים או מפגש על האש והוא מושלם לסיום היום ובמיוחד אם המטרה שלכם היא להימנע מתחושת כבדות. 

יין רוזה יכול להשתלב כמעט עם כל ארוחה, קטנה וגדולה ולכן הוא פתרון מצוין לבילוי בחיק הטבע. מבחינת הטמפרטורה, כדאי להגיש יין קריר ולכן לשמור אותו מראש במקרר ולהוביל אותו בצידנית או כשהוא מוגן מפני השמש. 

הדרך לשמור על טמפרטורת היין בחוץ

יין צריך להיות מוגש בטמפרטורה צוננת או קרירה. בחום הישראלי חשוב לשמור על הבקבוק בטמפרטורה המתאימה ולכן מומלץ להביא צידנית עם קרח ולשמור על הבקבוק בפנים עד לפתיחה. כיום, קיימים גם פתרונות קירור רבים המיועדים לבקבוקים, שמותאמים לשמור על טמפרטורת הבקבוק למשך מספר שעות.

כך או אחרת, ההמלצה היא לשמור על הבקבוק במקרר ולהכניסו לצידנית כשהוא בטמפרטורה האופטימלית להגשה. בכל מקרה לא מומלץ לשים את היין במקום חם ברכב או כשהוא חשוף לשמש ישירה (הדבר נכון גם לנסיעה וגם להשארת הבקבוק לאחר עצירה). אם אין לכם כל צידנית, רצוי לעטוף את היין במגבת רטובה שתגן עליו מפני החום.

שתפו את המאמר ברשתות

מאמרים נוספים

יתרונותיו הבריאותיים של יין

יתרונותיו הבריאותיים של יין

יין הוא משקה מבוקש בכל העולם, בתרבויות מסוימות לצורך אירועים מיוחדים ובתרבויות אחרות כחלק מחיי היומיום. רמות הצריכה השונות של יין באיזורים שונים ברחבי הגלובוס

יין בפורים

יין בפורים

ההנאה משתיית יין ביהדות נחשבת למצווה והוא תופס מקום של כבוד בכל שולחן יהודי, לצורך קידוש והבדלה וכמובן בחגים. בפורים קיימת מצוות שתיית יין “עד

סוגים של יין

אילו סוגים של יין קיימים בשוק?

בחירת יין שילווה את הארוחה, לא חייבת להיות משימה מורכבת מדי, במיוחד לאור הקלילות שמאפיינת את רוב שותי היין של ימינו – שאמנם לוקחים מאוד