יין אדום מומלץ

NETA WINERY

יין אדום מומלץ לאירוח וישיבה מפנקת בערב

היין האדום מתחבר באסוציאציות של רובנו לארוחה כבדה, אך הוא לא חייב להיות כזה. יין אדום מומלץ לאירוח, לישיבה מפנקת בשעות הערב והוא יכול להוביל לאווירה קלילה, נינוחה וללוות כל ערב רומנטי. כמובן, ישנם סוגים שונים של יינות והם נחלקים להרבה יותר מאשר צבעים (יין אדום, יין לבן).

את היין האדום מייצרים מענבים אדומים והגורם האחראי על הצבע העמוק הוא הזג, קליפת הענב. תהליך הייצור מתחיל בהפרדת הענבים מהאשכול ומעיכתם. לאחר מכן מתחיל תהליך התסיסה וכשהוא מסתיים מתבצעת סחיטה וסינון של הנוזל מהחרצנים והזגים. כיוון שהיין האדום מתיישן היטב ובמהירות, לרוב כבר לאחר שנה הוא יהיה מוכן לשתייה.

יין אדום מומלץ לאווירה קלילה

כשאנחנו אומרים “יין אדום” אנחנו לא מתכוונים לטעם אחד יחיד. ישנם שפע של יינות טעימים, אך כשאנחנו רוצים ליצור אווירה קלילה, נחפש יין צעיר. מרלו-מרסלאן הוא יין בעל מרקם חלק ורך, הצבע שלו עמוק, יפיפה ומושך והוא עמוק ובעל רבדים רבים. היין אידאלי לאווירה קלילה הודות לססגוניות הפירותית הרעננה ולהרמוניה בין המרכיבים השונים.

בבחירת יין אדום מומלץ לחשוב על האירוח והמטרה. אם נרצה לשבת לארוחה כבדה ולהשלים את תחושת הכבדות, נחפש אחר יין פחות פירותי. לעומת זאת, אם נרצה לקום בסיום הארוחה ולהמשיך לדבר, לצחוק וליהנות, נבחר בנטע אדום. מסיבה זו יין כזה גם עומד בפני עצמו, בלי ארוחה נוספת ומתאים מאד לישיבה רומנטית.

יין ישראלי מול יין עולמי

תרבות היין מסביב לעולם מגוונת ומעניינת. אפשר לראות יינות אדומים קלילים מככבים במסעדות ובארוחות ביתיות. היינות הקלילים שלהם טעם פירותי עדין ומרענן, מהנים לשתייה והופכים את האווירה לנעימה יותר. בארצות רבות היין מקבל מקום של כבוד ומאחוריו תרבות שלמה של אירוח. בישראל תרבות היין עוד נבנית אך אפשר לראות כי בשנים האחרונות היין ביותר בתים ומסעדות היין תופס מקום ראשי.

הפעילות של היקבים הישראלים ובהם גם יקב נטע, תורמת לצמיחת התרבות ומעודדת יותר ישראלים להכיר את תהליך הכנת היין וליהנות מטעמים משובחים מקומיים.

תפיסה מתקדמת, צעירה ואופנתית

יקב נטע מציע מגוון של יינות צעירים, אופנתיים ומשובחים. תוכלו למצוא אצלנו יין לבן מומלץ, יין אדום ובלנד מענבי מרלו ומרסלן. היינות שלנו רעננים ומתאימים לאירוח קליל, לארוחה טעימה, ערב שגרתי וכולם יעניקו טעם נפלא. את כל היינות אפשר להזמין כאן באתר במשלוח עד הבית.

שתפו את המאמר ברשתות

מאמרים נוספים

יתרונותיו הבריאותיים של יין

יתרונותיו הבריאותיים של יין

יין הוא משקה מבוקש בכל העולם, בתרבויות מסוימות לצורך אירועים מיוחדים ובתרבויות אחרות כחלק מחיי היומיום. רמות הצריכה השונות של יין באיזורים שונים ברחבי הגלובוס

יין בפורים

יין בפורים

ההנאה משתיית יין ביהדות נחשבת למצווה והוא תופס מקום של כבוד בכל שולחן יהודי, לצורך קידוש והבדלה וכמובן בחגים. בפורים קיימת מצוות שתיית יין “עד

סוגים של יין

אילו סוגים של יין קיימים בשוק?

בחירת יין שילווה את הארוחה, לא חייבת להיות משימה מורכבת מדי, במיוחד לאור הקלילות שמאפיינת את רוב שותי היין של ימינו – שאמנם לוקחים מאוד