NETA WINERY

חקלאות הייטק


אסף שביט הוא אחד מאלפי החקלאים שנותרו בארץ. במושב קדרון שבשפלה, המקום בו גדל איגי ובו הקמנו את ביתנו המשותף, אסף ממשיך לקיים את אחד הערכים החשובים והמובילים ביקב נטע – אהבת המולדת.

לפני שנהינו שכנים והתחלנו לדבר על חקלאות, היה אסף שביט קצין בצה”ל שסיים את שירותו כמפקד חטיבה בעקבות פציעה אנושה. כיום, הוא ועוד אלפים בודדים ברחבי הארץ מחזיקים את ענף החקלאות, שהיה עד לפני שני עשורים מקור פרנסה לעשרות אלפי ישראלים. אותם אלפים, אוהבי אדמה ומדינה, דואגים שארצנו הקטנטונת תמשיך להיות זבת חלב, פרי ודבש.

המשפחה המורחבת של יקב נטע עוסקת כבר עשרות שנים בגידול כרמי גפנים ומטעי אבוקדו באזור השפלה וכך גם אסף, שעל אף שזהו אינו מקור הפרנסה העיקרי שלו, מגדל בהנאה פיטאיה, הדרים ורימונים במסגרת התומכת של האגודה החקלאית במושב קדרון. האגודה, אחראית על 5,400 דונמים של קרקעות חקלאיות אשר מעובדות כולן, ללא יוצאת מן הכלל על- ידי תושבי המקום.

המשותף לחקלאי המקום היא תפיסת העולם הערכית. “אנחנו מתעקשים לעבד את המשקים שלנו” מספר אסף “על אף שחלק בלתי מבוטל מהמגדלים אינו נשען על החקלאות כמקור פרנסה עיקרי, אנחנו מחוברים לאדמה ואוהבים אותה. קיבלנו את זה בירושה מאבותינו, כך שלא קיימת אפשרות שנעביר את הקרקע לעיבוד של מישהו אחר”.

אחיו של אסף, רונן, מגדל מעל ל-300 דונמים של גפנים ואבא של איגי, יורם, מגדל לצדם מטעי אבוקדו. יחד, הם מעבירים אינפורמציה הנוגעת להשקיה, גידולים וחקלאות מתקדמת.

חקלאות הייטק

כיוצא חברת הייטק, חקלאות עבור אסף היא הזדמנות לקחת את הLow Technology וליישם בה אמצעים המגיעים מהטכנולוגיה הגבוהה. הרכבת דשנים, מדידת הלחות בקרקע באמצעות טנסיומטרים והשימוש בסנסורים אשר נותנים חיוויים לצמח – כולם נעשים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ומשפיעים בהכרח על איכות היבול במושב.

“ההשקיה במטעים ובכרמים נעשית כמו אינפוזיה לווריד” מספר אסף על המערכת החכמה המוטמעת בקרקעות. “היא לומדת את התהליך שעובר הצמח ופועלת לכך שישקיע אנרגיה בייצור פרי טוב יותר. בכל מערכת ביולוגית אחרי מצוקה יש ילודה ולכן, בדומה לנעשה עם הגפן, אנחנו מכניסים את הצמח למצוקה כדי שיתאמץ להניב ולייצר פרי והמשכיות”.

כדי להמשיך לעבד את הקרקע ולהפיק ממנה את המרב, ממשיכים חברי האגודה ללמוד ולהתחדש בכל עת. “החקלאי החדש חייב להיות בעל חשיבה יצירתית” אומר אסף. “אנחנו מוכוונים משימה ונעזרים בידע שיש לנו כדי לבצע אותה. אם רוצים להמשיך ולהתפרנס מחקלאות במדינת ישראל – חייבים לראות קדימה ולא להישאר מאחור”.


לדורות הבאים

יקב נטע הוא היכולת שלנו להמשיך ולספר את הסיפור של אסף ושל המשפחות החקלאיות על ברכיהן גדלנו. אנחנו אוהבים את האדמה ואת הקרקעות שטיפחו ונרגשים להמשיך את המורשת המכובדת. “כשאתה עוסק בחקלאות קשה לא להיות אדם שמח” מצהיר אסף, ואנחנו מסכימים אתו בחיוך גדול.

אסף וחקלאים נוספים במושב מצפים מהדורות הבאים להמשיך במלאכה ומזכירים: “החקלאי הוא אדם חופשי. נכון, הוא צריך לדעת להסתדר עם השוק ולהתנהל באופן מסחרי אבל אחרי הכול – הצמחים ממעטים להתלונן. ואם הם מתלוננים זה כואב לך בכיס, לכן אתה ממשיך לטפח אותם בשמחה”פרי הדרקון של קדרון

פיטאיה הוא צמח ממשפחת הצבריים אשר מקורו בדרום אמריקה. פרי מסוג קקטוס, חסר קוצים, נפוץ מאוד בתאילנד ובמדינות המזרח אשר עשה את דרכו לארץ בעזרתו של פרופסור יוסי מזרחי, שהיה גם זה שפיתח ממנו קלונים מתקתקים למאכל באוניברסיטת בן- גוריון. הצמח הטרופי גדל היום במושב שלנו, זוחל, מטפס ועובר הדליה ממש כמו הגפן, וכמוה גם מותאם לגידול במזג האוויר המקומי.

שתפו את המאמר ברשתות

מאמרים נוספים

יתרונותיו הבריאותיים של יין

יתרונותיו הבריאותיים של יין

יין הוא משקה מבוקש בכל העולם, בתרבויות מסוימות לצורך אירועים מיוחדים ובתרבויות אחרות כחלק מחיי היומיום. רמות הצריכה השונות של יין באיזורים שונים ברחבי הגלובוס

יין בפורים

יין בפורים

ההנאה משתיית יין ביהדות נחשבת למצווה והוא תופס מקום של כבוד בכל שולחן יהודי, לצורך קידוש והבדלה וכמובן בחגים. בפורים קיימת מצוות שתיית יין “עד

סוגים של יין

אילו סוגים של יין קיימים בשוק?

בחירת יין שילווה את הארוחה, לא חייבת להיות משימה מורכבת מדי, במיוחד לאור הקלילות שמאפיינת את רוב שותי היין של ימינו – שאמנם לוקחים מאוד