ארומה ביין

NETA WINERY

ארומה ביין והשפעתה על הטעימה

כל מי שנכחה או נכח בטעימת יין או שראה טעימת יין, יודע כי נהוג קודם כל להריח את היין. ארומה ביין משפיע על הטעימה והריח הוא החוש הראשון המושפע ממנו. מה משפיע על הארומה? על כך במדריך הקצר הקרוב.

ארומה היא הריח. במקרה זה אנחנו מתייחסים ליין כמובן, אך אפשר לתאר ארומה של משקאות ומאכלים שונים. חומרים בעלי נטיית התנדפות משפיעים על הריח וכאשר מדובר על יין, היא בנויה ממספר שכבות וכל אחת מושפעת מגורמים שונים.

שכבות הארומה ביין

הארומה בנויה ממספר שכבות כך שאפשר לבנות ולהשפיע עליה. כל שינוי המתקיים באחת השכבות ישפיע עליה בסופו של דבר. השכבה הראשונה מושפעת מהפרי. ישנם זני גפן שונים ולכל זן יש ארומה שונה. על שכבת ארומה זו משפיע גם מועד הבציר, טמפרטורת התסיסה וגורמים נוספים.

השכבה השנייה של הארומה נוצרת תודות לשמרים אשר הופכים את הסוכר שנמצא במיץ הענבים לאלכוהול. האלכוהול הוא שגורם להיווצרות היין ושמרים שונים משפיעים באופן שונה על הארומה ביין המתקבלת בשכבה זו. השכבה השלישית היא תוצאה של חבית שעשויה מעץ בעל ארומה ייחודית. הארומה הזו עוברת ומשפיעה על היין.

השכבה הרביעית נקראת “בוקה” או BOUQET. נהוג לקרוא לשכבה זו גם “ארומה שניונית” והיא נוצרת בשל תגובות בין כלל הארומות השונות. לאחר תהליך הבקבוק תהליכי הארומה ממשיכים להתפתח ואז השכבות השונות משפיעות זו על זו. תהליך זה הוא דינמי.

הקשר בין ארומה לבין הטעימה

קולטני הריח וקולטני הטעם שונים זה מזה, אך הם שולחים אותות למוח ושילוב כל הנתונים הנשלחים אליו משפיע על האופן בו הוא תופס את הטעם. המוח מקבל מידע, מעבד אותו ובסופו של דבר אנחנו מקבלים את תחושת הטעם הכוללת.

ארומה ביין משפיעה על טעם היין והיא לא לבד. תחושת הטעם שלנו מורכבת מחיבור מרכיבים ולכן היא מושפעת גם מטמפרטורת היין ואפילו מאופן השתייה. לא במקרה ישנו סדר בשתיית היין. ראשית הרחה ולאחר מכן לגימה איטית. את הכוס עצמה מומלץ להחזיק מהרגל וזאת כדי לא להשפיע על הטמפרטורה של היין ועל החוויה כולה.

הארומה של היין מתפתחת לאורך כל השלבים ואפילו לאחר שהוא נמזג לכוס. כוס יין צריכה לא להיות קטנה מדי והקצוות שלה צריכות להתקרב אחת אל השנייה.

אילו ארומות אתם מזהים בנטע שלנו? נשמח שתשתפו אותנו

שתפו את המאמר ברשתות

מאמרים נוספים

יתרונותיו הבריאותיים של יין

יתרונותיו הבריאותיים של יין

יין הוא משקה מבוקש בכל העולם, בתרבויות מסוימות לצורך אירועים מיוחדים ובתרבויות אחרות כחלק מחיי היומיום. רמות הצריכה השונות של יין באיזורים שונים ברחבי הגלובוס

יין בפורים

יין בפורים

ההנאה משתיית יין ביהדות נחשבת למצווה והוא תופס מקום של כבוד בכל שולחן יהודי, לצורך קידוש והבדלה וכמובן בחגים. בפורים קיימת מצוות שתיית יין “עד

סוגים של יין

אילו סוגים של יין קיימים בשוק?

בחירת יין שילווה את הארוחה, לא חייבת להיות משימה מורכבת מדי, במיוחד לאור הקלילות שמאפיינת את רוב שותי היין של ימינו – שאמנם לוקחים מאוד