NETA WINERY

אופנה ישראלית: הדור הבא


נתלי אליאן היא דור שני לאופנה ישראלית. קווי הדמיון בין היקב המשפחתי שלנו לבין מותג האופנה שלה “נפתול” מרגשים אותנו. הידיעה שהיא מזמינה נטע לבן באופן קבוע בבר היין האהוב עליה – מרגשת אותנו אפילו יותר.

בשנות ה-60, הוריה של נתלי אליאן היו הראשונים לייצר מכנסי ג’ינס ארץ- ישראליים. אביה, הביא את הDENIM  מאיטליה הישר לבוטיקOASIS המשפחתי ברמת- גן, ועבד לילות כימים כדי להפוך את הבד המסקרן מהתפוצות לבשורה הבאה בסצנת האופנה הישראלית.

שם, בין גלילי בדים למכונות תפירה, העבירה נתלי את כל ילדותה. תפרה בגדים לבובות המשחק שלה, גזרה אריגים בכל צבעי הקשת וידעה בבהירות מה תרצה להיות כשתהיה גדולה. וכך היה. בגיל 19, החלה את לימודיה במכללת “אסכולה” ותרגלה בשקדנות את רזי המקצוע עליו גדלה וחלמה.

דור ההמשך

על ברכי המשפחה המורחבת של יקבי כרמי יוסף, גדלה המשפחה הצעירה שלנו ובהמשך נולד יקב נטע. למדנו מהורינו איך לעבד אדמה בעוד שמשפחתה של נתלי סיפקה לה כלים וידע בתחום האופנה. “הייתי חשופה כל הילדות לבדים, התחדשות ומגמות עולמיות וכשסיימתי את הלימודים החלטתי לפתח ולהעמיק את אהבתי למקצוע בארצות הברית”. עם הרבה השראה מהוריה, עבדה אליאן במשך שנים בבית האופנה האמריקאי Johnny Was ושבה לארץ ב-2010 כדי לפתוח את המותג הפרטי שלה “נפתול” בגן החשמל בתל אביב.

בדומה ליינות של יקב נטע, אליאן מתחדשת ומתעדכנת כל שנה בהתאם לעונה ולסביבה. כפי שאנחנו בוחרים את הענבים הטובים ביותר של הבציר האחרון היא בוחרת את הגזרות והצבעים המתאימים ביותר עבור לקוחותיה. “היום, אחרי 10 שנות עשייה אני גדלה עם המקצוע ומשתנה כל הזמן. מדייקת את העבודה שלי, את הגזרות והנוחות של הבגדים ומעניקה ללקוחות שלי תחושת ביטחון ויוקרה. המותג שלי משוחרר, דינמי ומאפשר, ממש כמו יין נטע”.

השילוב בין איכות לסביבה

כשעוסקים בגידול גפנים ובכלל – בחקלאות, מעריכים ושומרים כמעט באופן טבעי על האדמה ממנה מתקיימים. איכות התוצר, היא בהכרח תוצאה של טיפול אוהב ומסור של הקרקע ואלו ערכים שיקב נטע חרט על דגלו והולכים יד ביד עם אהבתנו לארץ. בעולם האופנה ההולך ומתפתח משמח לראות את נתלי, אשר בחלקת ‘האדמה’ שלה מקפידה לשמור על אותה סביבה שמספקת לה את החומרים לייצור הבגדים.

“יש לי תחושת שובע ממה שקורה בענף שלי. יש OVER של הכול ולכן אני מקפידה לייצר כמות מדודה של פריטים ולהיות ייחודית וממוקדת יותר ביצירה שלי. אני שומרת על איכות המוצר במקביל לאיכות הסביבה וזה המקום שלי, להגן על הקיים למען הדורות הבאים אחרינו”.

שתפו את המאמר ברשתות

מאמרים נוספים

יתרונותיו הבריאותיים של יין

יתרונותיו הבריאותיים של יין

יין הוא משקה מבוקש בכל העולם, בתרבויות מסוימות לצורך אירועים מיוחדים ובתרבויות אחרות כחלק מחיי היומיום. רמות הצריכה השונות של יין באיזורים שונים ברחבי הגלובוס

יין בפורים

יין בפורים

ההנאה משתיית יין ביהדות נחשבת למצווה והוא תופס מקום של כבוד בכל שולחן יהודי, לצורך קידוש והבדלה וכמובן בחגים. בפורים קיימת מצוות שתיית יין “עד

סוגים של יין

אילו סוגים של יין קיימים בשוק?

בחירת יין שילווה את הארוחה, לא חייבת להיות משימה מורכבת מדי, במיוחד לאור הקלילות שמאפיינת את רוב שותי היין של ימינו – שאמנם לוקחים מאוד